Zuhal Topal

  1 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: İstanbul
  •  Doğum Tarihi: 23 Eylül 1976
Zuhal Topal Biyografisi

zühal Topal, 23 eylül 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuğa ilk adımını ilkokul 1. sınıfta okuma bayramında yekta şahsiyet gücük bir baziçe sergileyerek attı.
Üniversite sınavlarında mimari Fakültesi derun mimari bölümünü ve bire bir zamanda kabiliyet sınavıyla Müjdat Gezen sanat Merkezi temaşa bölümünü kazandı. lakin tercihini tiyatrodan yana kullandı. 1995 senesinde Müjdat Gezen zanaat Merkezi tiyatro bölümünde okumaya başladı.

1996 yılında zatî bir tiyatroda iki ayrı çağa oyununda başrol oynadı. 1997 senesinde Müjdat Gezen ile omuz omuza hat D televizyonunda sunuculuk yaptı.

1997 yılında konservatuarın son sınıfında iken “Sevda Kondu” ünlü dizide Erdal Özyağcılar'ın kızı rolünü canlandıran oynadı.

Zuhal Topal bir sonsuz reklam filmi ve değişik organizasyonlarda mekân aldı, birçok tv dizisinde, reklam filminde, temaşa sahnelerinde oyunculuk, dublaj sanatçılığı ve tv sunuculuğu yaptı.

Zuhal Topal, 2003 yılında başrollerini İnci Türkay ve şahap Sayılgan'ın oynadığı sihirli Annem dizisinde Suzan karakteri ile tanındı. 2004 yılında Halide yazar Adıvar'ın kitabından uyarlanan şekil yaygı Cinayeti filmimizde Sacide karakterini canlandırdı.

2006- 2009 yılları beyninde senaristi gani muştuluk olan Sinem Kobal, kağan Altıner, Sinan Çalışkanoğlu, Kayhan Yıldızoğlu, beklenti Erdim, Cansu Demirci, Gökhan Keser, Parla Şenol, Serkan Şenalp, defne Joy Foster, kadar oyuncuların gösteriş aldığı “Selena” adlı dizide satürn Topal, "Fitnat Korkmaz" isminde duman bir müdireyi oynadı.

2007 senesinde Show TV'de gösterilen rekabet programı “Şarkı lütfetmek Lazım” 1. Sezonunda yarışımcı olarak katıldı koçluğunu imparator Şeşen yaptı ve bir numara oldu. Yarışmanın jüri üyeleri Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erol Büyükburç, Fuat Güner, İnci Çayırlı, Oray Eğin, Eyşan Özhim olurken sair yarışmacılar ise; Hilal Özdemir - hazım Körmükçü, melik Aysev - ılgım Ezgü, erte Anıl Yarkın - Helin Avşar, Suat Suna - nehir Ünal, sağlam Arolat - gülüş Subaşı, kalori esmer - yurt Şaşmaz, burcu şems - Berke Hürcan, Yeliz Eker - semih Saygıner, ishal - Erhan Yazıcıoğlu, Zeynep Dizdar - yağmur Atacan, Mirkelam - Didem Uzel oldular.

2009 senesinde dayanıklı Akpınar'ın başrolünde oynadığı “Papatyam” ünlü dizide rol aldı.

2009 - 2011 beyninde “Geniş Aile” ünlü dizide satürn Topal; çevre Özkan, Rasim Öztekin, Fırat tanıdık , İlker Ayrık, Halit Akçatepe gibi oyuncularla beraber oynadı.

Esra Erol'un programını devralarak 24 Ağustos 2009 tarihinden itibaren film yıldızı TV'de yayınlanan “Zuhal Topal'la İzdivaç” adlı dünyaevi programı sunuculuğunu yaptı.

2011 - 2013 yılları beyninde TRT'de gösterilen “Avrupa Avrupa” ünlü dizide (Nermin Beceren) rolünü canlandırdı. Dizide öbür rolleri ise yol Ünlüoğlu, harir Tuzcuoğlu, Ebru Cündübeyoğlu, Şehsuvar Aktaş, yol Papuççuoğlu, kıymet Çöpdemir üzere oyuncular paylaşmıştır.

2012 senesinde TRT 1'de Hayata üstüne ünlü programı sundu. 2012 yılında kanal D'de gösterilen “Kazanmak İçin Bir Dakika” ünlü konkur programını sundu.

2014 senesinde hat D’de hafta içi her zaman zaman 13.30’da ekrana gelen “Cümbür Cemaat” adlı müsabaka programının sunuculuğunu yaptı.

Zuhal Topal, 27 Ağustos 2008 tarihinde şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evlendi. Lina (d.1 kasım 2013) adında bir kızı vardır. 
  Zuhal Topal Resimleri Tümünü Gör
  Zuhal Topal Rol Aldığı Diziler - Zuhal Topal Dizileri Tümünü Gör
Geniş Aile  1. Bölüm
  1. Bölüm
Geniş Aile 1, Geniş Aile 1. Bölüm izle, Geniş Aile 1. Bölüm HD izle, Geniş Aile 1. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...
Geniş Aile  2. Bölüm
  2. Bölüm
Geniş Aile 2, Geniş Aile 2. Bölüm izle, Geniş Aile 2. Bölüm HD izle, Geniş Aile 2. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...
Geniş Aile  3. Bölüm
  3. Bölüm
Geniş Aile 3, Geniş Aile 3. Bölüm izle, Geniş Aile 3. Bölüm HD izle, Geniş Aile 3. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...
Geniş Aile  4. Bölüm
  4. Bölüm
Geniş Aile 4, Geniş Aile 4. Bölüm izle, Geniş Aile 4. Bölüm HD izle, Geniş Aile 4. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...
Geniş Aile  5. Bölüm
  5. Bölüm
Geniş Aile 5, Geniş Aile 5. Bölüm izle, Geniş Aile 5. Bölüm HD izle, Geniş Aile 5. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...
Geniş Aile  6. Bölüm
  6. Bölüm
Geniş Aile 6, Geniş Aile 6. Bölüm izle, Geniş Aile 6. Bölüm HD izle, Geniş Aile 6. Bölüm Tek Parça izle, Geniş Aile...