Miray Akay

  1 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Ukrayna
  •  Doğum Tarihi: 2000
Miray Akay Biyografisi

2000 yılında Ukrayna’da doğan Miray Akay, son dönemin hem genç hem de yetenekli isimlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Henüz çok genç olmasına karşın pek çok önemli yapımda yer alma başarısını gösteren Miray Akay, 2010 tarihinde başlayan kariyerini oyuncu olarak sürdürmektedir.

Miray Akay Kimdir?

Türk dizi ve sinema oyuncusu olarak çok genç yaşlarda sahnede yer almaya başlayan Miray Akay 2000 yılında Ukrayna’da doğmuştur. 2014 tarihinde Frankfurt Film Festivalinde Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmlerinde gösterdiği başarılı performans ile en iyi kadın oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaşan oyuncu, kısa sürede geniş bir çevreye ulaşmış ve pek çok yapımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır.

2013 tarihinde Kelebeğin Rüyası filminde yer alan ve sonrasında aynı tarihlerde ödül aldığı Eve Dönüş filmi kadrosuna dahil olan Akay, 2014 tarihinde bir diğer ödül sahibi olduğu Halam Geldi filmi kadrosuna dahil olmuştur. 2014 tarihinde Balık filminde Deniz karakterine hayat veren oyuncu 20 Dakika, Benim Adım Gültepe ve Güneşin Kızları gibi dizilerde de yer almıştır.
 
  Miray Akay Resimleri Tümünü Gör